Cíl Bin Ladin

Budeme svědky strhující dramatické rekonstrukce, jež mapuje pátrání, sledování i samotný vojenský zásah, při kterém byl zastřelen nejhledanější muž planety. Téměř deset let od útoků z 11. září trvalo, než byl dopaden Usáma bin Ládin. Vůdce Al-Káidy plánoval ještě nedlouho před svou smrtí další a další teroristické akce po celém světě. V čele jeho seznamu byl prezident Barack Obama. Spojené státy americké vyhlásily jak za dob Divokého západu, že teroristu chtějí dostat živého či mrtvého.
Do akce se v noci z neděle na pondělí 2. května 2011 vydala jedna z nejutajovanějších jednotek amerického námořnictva, tým SEALs číslo 6. Muži, vycvičeni k provádění riskantních operací, obsadili v pákistánském městě Abbottábád vilu na střeženém pozemku, kterou obýval bin Ládin s rodinou. Při přestřelce teroristu usmrtili.

Kde je vlastně pravda? Jaktože se jeho tělo hodilo hned do moře. Všechno to proběhlo strašně rychle a spousta lidí si klade nejrůznější otázky. Udělejte si na to vlastní názor! My si myslíme své. Pokud Vás zajímá co si myslíme napište nám do komentů. Děkujeme.This entry was posted in Dokumenty and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *