Edisk sledujeme filmy

Každý rok jsou různá kina plna rozmanitých filmů, na které byste se jistě chtěli podívat, avšak nechcete platit tolik peněz za vstupenky. Řešit to lze způsobem legálním, což je koupit si kopii filmu v dané specializovaném obchodě anebo nedoporučeným, nelegálním způsobem – stáhnout kopii filmu z internetového úložiště.

V tomto článku se budeme zabývat problematikou právě jedním z těchto úložišť a jedná se o Edisk.cz. Zde je k dispozici opravdu bohatý výběr filmů i seriálů různých žánrů, které si zde může kdokoli zdarma stáhnout. Podíváme se na to podrobněji.

Užitečný nástroj pro skladování souborů

Pravý účel Edisku je jednoduchý – má pracovat jako prosté úložiště různých souborů o dané velikosti. Mohou to být soubory textové, zvukové vizuální i různé programy, které uživatel potřebuje k dispozici na různých místech, avšak nechce s sebou kupříkladu nosit stále flash disk nebo přenosný harddisk.

Co ale čert nechtěl – Edisk a podobné portály se stali samozřejmě i nástrojem, díky kterým lze obcházet či přímo porušovat zákon. Soubory, které uživatel uloží, mohou třeba porušovat autorská práva výrobce, který jistý soubor vyvíjel anebo, v našem případě, film natočil.

Těžko regulovatelná záležitost

Majitelé těchto úložišť mají poté se zákonem logicky problémy. Proto si někteří již na takové soubory dávají pozor a nechávají pravidelně promazávat uložené věci, které by potencionálně autorská práva porušovat mohli.

I tak ale na Edisku lze stáhnout obrovské množství filmů i seriálů, některé i s aktuálním s datem vydání. Tímto Vás jistojistě nenabádáme k tomu, abyste tedy službu využili, pouze Vás informujeme o tom, že je to opravdu možné respektive také často využívané a těžko sledovatelné na sto procent.

Věříme, že Vám článek dostatečně poučil o tom, jaký je účel Edisku a obdobných úložišť a že je možné zde filmy bez problémů stáhnout, není to ale variantou příliš vhodnou ani etickou. Pokud se chcete podělit o vlastní zkušenosti s touto problematikou, jistě zanechte své poznatky v komentářích.This entry was posted in Filmy and tagged , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *