Hudební skupina Harlej

Česká hudební scéna je, co se týče hudebních stylů poměrně pestrá, nicméně velkých zahraničních úspěchů se žádné z našich skupin nedostalo. Tématem dnešního článku bude skupina Harlej, která sice na světové turné dávno nemyslí, nicméně ze svého hraní si užívá každou minutu.

Rocková skupina

Harlej je česká rocková hudební skupina, která vznikla roku 1995 v Praze. V současné době má 5 aktivních členů, z nichž jediným původním je Tonda Rauer, který obstarává hru na kytaru. Skupina má rovněž úzké vazby na kapelu Alkehol. Někteří členové této „alkoholické“ kapely totiž hráli v obou kapelách a v některých písničkách jsou tak vidět podobné rysy.

Pověste ho vejš

Harlej v roce 2005 natočil DVD záznam z koncertu v Plzni. Pojmenováno bylo „Když chválíme, tak vás“. Jednotlivé písničky jsou dostupné i na serveru youtube.com. Zde mimo toho najdete i další z tvorby této rockové kapely – za zmínku určitě stojí populární hit „Pověste ho vejš“, ke kterému byl vytvořen i videoklip. Uživatel “xdanielam“, který tento videoklip pro nás nahrál, na něm utržil již 3,3 milionů zhlédnutí a jedná se o vůbec nejúspěšnější video od Harlej na Youtube.com. Dále můžeme vypíchnout písničku „Proč pocit mám“ z CD Harlej University, jež má téměř 2 miliony zhlédnutí.

Takže všichni příznivci českého rocku – hurá na Youtube.com.This entry was posted in Videoklipy and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *