Metacafe.com – Velký zahraniční videoportál

Dnešní článek bude určen portálu pro sdílení videí – Metacafe.com. Řekneme si něco o historii, rozdílech vůči ostatním video-portálům a o mnohém dalším.

Metacafe.com jeden z prvních video-portálů

Historie Metacafe se datuje od roku 2003, což je mimochodem o 2 roky dříve, než byl založen dnes slavnější Youtube. S nápadem přišli 2 izraelští programátoři – Eyal Hertzog a  Arik Czerniak. Jak už to u podobných projektů bývá, Metacafe brzy získalo mnoho příznivců a původní náklady na provoz a vlastně i samotná cena společnosti se mnohonásobně zvýšila. Dnes leží Metacafe v pomyslném stínu Youtube a s jeho návštěvností se nemůže srovnávat. I tak se ale najde přes 50 milionů uživatelů měsíčně, jež si na videa udělají čas. I přes to, že se tato společnost soustřeďuje spíše na americký trh (12 milionů uživatelů měsíčně), ve světě má své jméno a mnoho virálních tvůrců, hudebních producentů a mnoho dalších lidí dává právě na Metacafe.com svá unikátní videa, která nemůžete vidět na žádném jiném video-portálu.

Co se designu týče, je zde vidět značná podoba s Youtube.com, nicméně oproti němu nabízí pro své „pro-uživatele“ řadu možností, jež ostatní portály nenabízejí. Jednou z nich je třeba volné stahování videí, či třeba na první pohled menší četnost reklam.This entry was posted in Novinky and tagged , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *