Pohádky o krtečkovi

Dnešní děti a zejména jejich rodiče mají rádi (i přes příliv zahraničních animovaných pohádek) starou dobrou českou klasiku, co se tedy dětských pohádek týče.

Mají rádi tu jednoduchost, nevinnost a co se rodičů týče, i dávku sentimentu. Pokud i Vy patříte mezi ně, máme dnes článek přesně pro Vás.

Tématem totiž budou pohádky o Krtečkovi od Zdeňka Millera. Pokud nevlastníte knihu, či sbírku DVD, jistě Vás bude zajímat, že na internetu, konkrétně na světoznámém video-portálu youtube.com, je k nalezení poměrně pestrá kolekce dílů tohoto známého večerníčku.

Krtek na YouTube

Pokud by Vám kolekce na youtube nestačila, můžete zkusit navštívit i další portály. Jedním z nich je třeba detskepohadky.cz, kde najdete přes 20 dalších dílů.

Abychom ale byli upřímní, v porovnání s dalšími českými klasikami, jako je třeba Kocour v botách, či Ferda Mravenec, je krtečka na internetu poměrně málo a vyplatí se investovat do „stánkových DVD“, které leckdy stojí 50 korun a najdete na něm přes 50 dílů pohádek. Pokud nezabere ani to, nezbývá snad už nic jiného, než si pořídit starou dobrou knihu a přečíst něco dětem před spaním. Naučí se používat představivost a hlavně budou rádi za chvíle strávené s Vámi.This entry was posted in Pohádky and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *