Romské písničky

Zajímáte se o jiné kultury žijící u nás, ale i v celé Evropě? Zajímáte se o jejich zvyky, tradice, či třeba hledáte hudbu ke svým projektům, či jen tak pro zábavu? Pak dnes máme článek přesně pro Vás. Tématem totiž bude romská hudba online.

Jak najít romské písničky?

Nikoho asi nepřekvapí když řekneme, že hudba hraje v romské kultuře zásadní roli a mnoho Romů se i dnes ve svém životě zaměřuje právě na zpěv a hru na hudební nástroje. Často pak vznikají zajímavé kapely, které ne vždy hrají „cimbálovku“ a čardáš, ale i populární hudbu.
Nemusíte jezdit do hudebnin, abyste si mohli poslechnout pravou romskou hudbu – vše, co potřebujete, je připojení k internetu a znalost portálu Youtube.com. Právě zde se nachází mnoho písniček romské kultury – stačí zadat heslo „romské písně“, či třeba „romská hudba“ a možná budete sami překvapení, kolik výsledků Vám systém najde.

Videa na youtube.com jsou většinou kompilací několika písniček a z pravidla trvají od 15 minut do hodiny. U těchto kompilací pak máte v popisku rozpis jednotlivých kapel a písniček, které zahrály. Pokud Vás tak některá zaujme, není problém se o tvorbu dané kapely zajímat i dál.


Pokud naopak hledáte konkrétní kapely, zkuste portál romskahudba.cz, jež podporuje kapely z České Republiky, a najdete tady mnoho zajímavé tvorby.This entry was posted in Videoklipy and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *