Youtube broadcast yourself

Youtube. Člověk, jež se alespoň trochu pohybuje ve světě internetu a komunikačních medií 100% musí znát tento staro-nový fenomén. Kdy vznikl, kdo za jeho vznikem stojí a proč je vlastně tak úspěšný? To vše se v následujícím textu dovíte.

Historie společnosti

Youtube a jeho známý slogan „Broadcast Yourself“ byl založen v roce 2005 zaměstnanci PayPalu. Jeho vzrůst a úspěch byl raketový, protože už o rok později ho koupil Google za 1,65 miliardy dolarů. Pro nás, obyčejné smrtelníky, naprosto nepředstavitelná suma a o podobném ročním výdělku se nám může jen zdát. Nicméně Google dobře udělal a dnes je youtube.com naprostým gigantem ve sledování videí. Hodně lidí na něm dokonce vydělává a to podepsáním partnerství, kdy v určitých zemích lze dostávat za počet odběratelů a zhlédnutí u videí finanční obnos.

Staňte se slavnými

Na druhou stranu Youtube je často kritizován za svou všudypřítomnou reklamu (díky níž musí vydělávat miliony denně). I tak se ale podílí na úspěchu a neúspěchu mnohých lidí. Za zmínku může být komunitní osoba Ray William Johnson, jehož videa si každý týden pustí přes 10 milionů lidí a jeho popularita je i díky youtube.com obrovská.

Dnešní cena youtube je zcela spekulativní, avšak to, co se dokázalo změnit z malé stránky v roce 2005 na tento gigant, jakým je nyní, je obdivuhodné.

Reklama

Comments are closed.