Yutoob.com

Yutub je jeden s nejnavštěvovanějších webů na celém světě, který zná snad už každé malé dítě. Jedná se o server, kde je možné shlédnout desítky milionů videí s téměř jakýmkoliv tématem. Najdeme tu videoklipy k písničkám, návody, videa z her, recenze, trailery nebo třeba video, jak traktor orá pole.

Stránky byly spuštěn v únoru 2005 a za jeho zrozením stáli Steve Chen, Chad Hurley a Jawed Karim. Od konce roku 2006 se ale z vlastnictví společnosti raduje obrovská společnost Google Inc. (provozovatel nejpoužívanějšího internetového vyhledávače google.com, nebo vývojář jednoduchého prohlížeče Google Chrome), která firmu koupila v přepočtu asi za 37 miliard korun. Díky novému bohatému vlastníkovi se Yutub nyní rychleji rozvíjí a stále zlepšuje. Když se na to podíváme zpětně, tak prodej společnosti se zakladatelům nevyplatil. Když si vezmeme kolik teď firma vydělává, tak se majitelům vyplatilo ještě chvilku počkat a až poté Youtube prodat.

Yutoob.com

Určitě spousta z Vás na Youtube hodí za účelem, aby si poslechli písničky. Na portálu najdete snad všechny kapely na světě, nejrůznější žánry a také záznamy z koncertů kapel, jejíž členové již nežijí. Výhodou je, že vše je zdarma. Nemusíte nikde nic platit. Jediné co musíte, tak je přetrpět občasnou reklamu před videem či vyskakovací banner, který se občas v průběhu videa zobrazí. Kapely, umělci, vtipálci z reklamy mají určitý podíl ze zisku a vydělají si tak často mnohem víc, než kdyby jste si koupili jejich desku.

Kdo je na portálu nejúspěšnější? Snad nejsledovanějším videem vůbec je Gangam Style od rapera PSY. Má již přes 2 miliardy shlédnutí a další neustále přibývají. Špatně na tom není ani jedněmi milovaný a druhým zatracovaný zpěvák Justin Bieber. Jeho song baby atakuje hranici 1,5 miliardy shlédnutí. Psy ale už asi nedostihne.

My jsme si pro Vás připravili pár nejoblíbenějších zpěváků a žánrů, tak snad se Vám budou líbit.

Rytmus – Písničky a Videa

Jedním z nejpopulárnějších zpěváku – raperů současnosti je Slovák Patrik Vrbovský ejkejej RYTMUS. Pojďme mrknout na jeho nejpopulárnější videoklipy.

Rytmus – každý ho zná. Ze začátku všemi nenáviděný – dnes všemi milovaný. Pojďme se mrknout zpátky do minulosti, jak tento fenomén začal. Patrik se narozdil roku 1977 v Kroměříži. Jedná se přesně o ten pohádkový příběh. Chudý mladý kluk měl sen. Tvrdě dřel – den co den, aby se dostal na vrchol. No a jak vidíte dnes podařilo se mu to. Jeho přelomovým albem bylo Bengoro. Od té chvíle se úspěch nabaloval a nabaloval, až se dostal tam kde je dnes. Na úplný vrchol českého a slovenského showbiznisu.

České country a folk písničky

Pamatujete si na ty bezstarostné časy, kdy jste jezdili na dětské tábory a jen tak si zpívali u ohně české coutry písničky? Jo to bylo prostě úžasný. Pojďte se vrátit do těch časů a pusťte si třeba Pavla Bobka nebo Harley.

 

Michael Jackson

Nemůžeme, ale ani opomenout krále POP Majkla Jacksona a jeho úžasné písně. Pojďme si zase uvést ty nejznámější.

 

Reklama

Comments are closed.