Zetor videa

Zetor… mezi českými občany se nenajde asi nikdo, kdo by o tomto takřka legendárním stroji neměl potuchy. Firma Zetor vznikla jako akciová společnost v roce 1946 v Brně. Do té doby firma vyráběla pouze letecké motory pro německé jednotky za druhé světové války. Nicméně ještě téhož roku byly zákazníkům předány první 3 prototypy traktoru Zetor Z-25. Během několika let jich bylo vyrobeno na 200 000 firmě se začalo dařit i po stránce exportu.

Jedinečné traktory

V současné době má firma na 750 zaměstnanců, přičemž jejím jediným akcionářem je HTC Holding. I přes ekonomickou krizi se společnosti poměrně daří a roční obrat v roce 2010 činil 3,5 miliardy korun.
Fanoušci těchto traktorů nemusí jezdit do vzdálených muzeí – stačí si rozkliknout server Youtube.com a možná sami budete překvapeni, kolik se zde nachází videí s těmito legendárními stroji.

Videa

Například uživatel Hector Ares nahrál video s názvem „Zetor 25“, ve kterém ukazuje nádheru tohoto stroje a navíc v HD kvalitě.

Na kanálu „TraktoryZetor“, jež se zabývá čistě jen traktory z brněnské společnosti, najdete 12 minutovou ukázku výroby některých důležitých součástí. Milovníci nové techniky si zase mohou shlédnout video o modelu Zetor Maxterra, který je jedním z nejnovějších modelů od Zetoru.
Přejeme příjemnou zábavu.This entry was posted in Videa and tagged , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *